Drukarki laser, atrament…

Która drukarka jest odpowiednia dla Ciebie?

Drukarki atramentowe to najłatwiejszy w obsłudze typ drukarek. Używają one plastikowego wkładu, który zawiera barwnik, który jest załadowany do kartridża. Drukarka weźmie wkład, załaduje atrament, a następnie wykorzysta jego ciepło do stopienia atramentu i rozpoczęcia drukowania. Te drukarki nie wymagają prądu, zajmują bardzo mało miejsca i są bardzo wygodne do wielu różnych zadań. Aby oszczędzać atrament, większość drukarek atramentowych ma funkcję, która umożliwia wymianę lub ponowne naładowanie wkładu atramentowego, dzięki czemu zawsze masz go pod dostatkiem.

drukarki laserowe połaczone ze skanerem z https://akte.com.pl/wp-content/uploads/2019/07/printer-790396_1920-1024x426.jpg za zgoda akte.com.pl
Drukarka wielofunkcyjna – biurowa. Zazwyczaj są to drukarka laserowa połaczona ze skanerem.

 

 

Laserówki są droższe niż modele atramentowe, ale na dłuższą metę pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Atrament jest zawsze na drukarce. Są znacznie szybsze i nie zależą od prądu. Jednak drukarki laserowe polegają na tym, że ich atramenty są w stanie chemicznie rozłożyć atrament. To rozkłada atrament, dzięki czemu można go poddać recyklingowi, co oznacza, że ​​mniej pieniędzy przeznacza się na spłatę bieżących kosztów posiadania.

Każda drukarka będzie drukować inaczej, w zależności od rodzaju użytego tuszu i jakości druku. Jeśli potrzebujesz dużo atramentu do dużego projektu, powinieneś zaopatrzyć się w drukarkę laserową, która zapewni najwyższą jakość druku. Z drugiej strony, jeśli Twoje potrzeby w zakresie drukowania są minimalne, drukowanie atramentowe może być bardziej opłacalne. Oznacza to, że możesz zużywać mniej atramentu i oszczędzać na bieżących kosztach.

 

Różnorodność drukarek

Wiele osób zakłada, że ​​wszystkie drukarki laserowe są takie same, ale tak nie jest. Istnieją trzy główne typy drukarek: drukarki atramentowe, atramentowe i igłowe. Drukarki atramentowe drukują poprzez przepuszczenie taśmy barwiącej na powlekaną płytę. Drukarka atramentowa działa przy użyciu bardzo gorącego powietrza wtłaczanego na powlekaną płytę. To najpopularniejszy typ drukarki komputerowej.

Drukarki atramentowe i igłowe wykorzystują inny rodzaj technologii. Drukarki atramentowe działają poprzez rozpylanie kolorowego tuszu na papier z dyszy strumieniowej. Drukarka igłowa działa wykorzystując kropkę atramentu na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym (LCD)

 Przykład drukarki stałoatramentowej za wiki https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7b/Solid_ink_1.jpg
Drukarka stałoatramentowa

. Ten rodzaj technologii wykorzystuje wiązkę elektronów do szybkiego drukowania obrazu.

 

Zarówno drukarki atramentowe, jak i igłowe wykorzystują atramenty do przenoszenia obrazów i tekstu na papier. Użyty atrament znajduje się w rzeczywistości we wkładzie urządzenia. Podczas drukowania drukarka osadza kolorowy pigment w kasecie z tonerem, a następnie wykorzystuje moc do zapalania atramentu, przenosząc w ten sposób obraz lub zapisaną treść na papier.

Niektóre drukarki laserowe mogą również używać wkładu atramentowego, w takim przypadku może być konieczna okresowa wymiana głowicy drukarki, gdy się zużyje. Jednak koszt takiej wymiany głowicy drukarki jest znacznie niższy niż to, co zapłacisz za wkłady do drukarek atramentowych, ponieważ są one droższe. Jeśli Twój budżet nie pozwala na częstą wymianę głowic drukarek, najlepszym rozwiązaniem mogą być drukarki atramentowe.

W następnym artykule przyjrzymy się drukarkom wykorzystującym technologię laserową i ich działaniu. Jak wspomniano wcześniej, drukarka atramentowa jest tańsza i zapewnia szybszy proces drukowania, jednak urządzenia atramentowe zwykle zapewniają wydruki o niższej jakości. Z drugiej strony mają wyższe koszty utrzymania. W takim przypadku drukarki atramentowe lepiej nadają się do mniejszych dokumentów lub obrazów. Dlatego jeśli potrzebujesz regularnie drukować niewielką liczbę dokumentów, najlepszym wyborem mogą być drukarki atramentowe.

 

Specjalistyczne wydruki

Jeśli chcesz wydrukować coś większego, na przykład plakat, baner lub zdjęcie do reklamy, szukasz drukarki laserowej. Chociaż urządzenia laserowe mogą być droższe od drukarek atramentowych, oszczędności, które można uzyskać, nadrobią wyższą cenę. Drukarki laserowe mają możliwość tworzenia wysokiej jakości obrazów i tekstów. Używają również wkładów z tonerem, które mogą być bardzo drogie, jeśli nie używasz tanich wkładów.

Niektórzy ludzie decydują się na drukowanie zdjęć przy użyciu drukarek fotograficznych. Główną zaletą druku cyfrowego jest brak uszkodzeń wydruku. Jest to główna zaleta korzystania z drukarek atramentowych. Jednak wadą korzystania z drukarek ze zdjęciami jest to, że nie są one w stanie odtworzyć obrazów o wysokiej rozdzielczości. Dlatego te typy drukarek nie są zalecane do drukowania zdjęć, które wymagają bardzo wysokiej rozdzielczości.

Najważniejszym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o użyciu drukarek laserowych jest to, czy będziesz drukować etykiety lub inne przedmioty o dużych rozmiarach. Jeśli drukujesz etykiety, powinieneś używać drukarek laserowych. Jeśli drukujesz znaki, plakaty lub niestandardowe etykiety, drukarki atramentowe są najlepszą opcją dla Ciebie.

 

powrót do strony głównej/

Leave a Comment